Tel: +48 77 4232235

    Tel: +48 77 4543987

    E-mail:audifon@audifon.net.pl
Get Adobe Flash player

Konsekwencje utraty słuchu

 

Utrata słuchu to często złożony problem

Wiele aspektów życia codziennego staje się coraz trudniejsza: rozmowa z bliskimi, spotkania, rozmowy telefoniczne i oglądanie telewizji mogą być szczególnie trudnym wyzwaniem.

 

W wielu przypadkach osoby z ubytkiem słuchu wycofują się i stają się społecznie izolowane. Ich jakość życia zmniejsza się zauważalnie.

 

Społeczne konsekwencje

 

Badanie pokazuje, że ludzie nie korzystający z aparatów słuchowych doświadczają większego przygnębienia, strachu i lęku niż osoby używające aparatów. Wycofują się z życia publicznego, często mają zmiany nastrojów i mają problemy z koncentracją.

 

Z drugiej strony badania pokazuję również, że użytkownicy aparatów słuchowych doświadczają znacznej poprawy jakości życia w momencie rozpoczęcia korzystania z aparatu słuchowego. Doświadczają, lepszych relacji rodzinnych, mają więcej pewności siebie, większej niezależności i bezpieczeństwa.

 

Psychiczne konsekwencje

 

Jeśli ubytek słuchu nie zostanie skorygowany może doprowadzić do dolegliwości takich jak, osłabienie, bóle głowy i stres.

 

Opisane problemy nie są nieuchronne w przypadku utraty słuchu lecz występują w wielu przypadkach.

 

Jeśli doświadczasz ubytku słuchu i występują u Ciebie opisane powyżej dolegliwości skontaktuj się ze swoim protetykiem słuchu.