Tel: +48 77 4232235

Tel: +48 77 4543987

E-mail: audifon@audifon.net.pl

Historia firmy

Jesteśmy jedna z pionierskich i najstarszych firm zajmujących się problemem niedosłuchu w Polsce.

Nasze początki w 1983 roku w socjalistycznym państwie były szczególnie utrudnione z uwagi na trudna dostępność do technologicznie zaawansowanych aparatów słuchowych .

 

Zakupy centralne minionego okresu dokonywane w Związku Radzieckim nie różnicowały potrzeby indywidualnego doboru aparatów słuchowych i były przydzielane “z rozdzielnika” analogicznie tak, jakby wszyscy niedowidzący musieliby nosić okulary np. +4 dioptrie niezależnie od wady .

 

Intencja nasza od samego początku był indywidualny dobór aparatów słuchowych w zależności od rodzaju i wielkości ubytku słuchu wraz z indywidualna otoplastyka .

 

I w takim zakresie działamy od 1991 r traktując problem indywidualnie ale kompleksowo / badania, diagnoza, wybór indywidualnego aparatu zależny od życzenia w formie zausznej lub wewnatrzusznej, wykonanie indywidualnej wkładki usznej, dokładne komputerowe obliczenie wymaganego wzmocnienia w poszczególnych częstotliwościach, rodzaju kompresji z uwzględnieniem progu dyskomfortu i życzeń indywidualnych pacjenta.

 

Dysponujemy aparatami słuchowymi wszystkich liczących sie na swiecie firm, dając naszym pacjentom możliwość wyboru .Protezujemy słuch zarówno aparatami zausznymi na przewodnictwo powietrzne czy kostne jak również wewnątrzusznymi oraz wewnatrzkanalowymi .

 

W naszej firmie to pacjent decyduje, czy chce mieć aparat analogowy czy cyfrowy .

 

Posiadamy własne laboratorium wkładek usznych oparte na najnowszych technologiach światło utwardzalnych oraz pracownie aparatów wewnatrzusznych.

 

Dysponujemy również w pełni wyposażonym serwisem aparatów słuchowych, dokonującym napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wszystkich aparatów istniejących na rynku od 10 lat

Audifon – Aparaty słuchowe – sprzedaż i serwis aparatów słuchowych – cała Polska; najczęściej aparaty słuchowe Opole, Czestochowa, Kraków, Bielsk Podlaski, Gizycko, Kłodzko, Myszków, Prudnik, Strzelce Opolskie, Wysokie Mazowieckie. Bezpłatne badania słuchu, aparaty słuchowe na NFZ. .

 

Zatrudniamy profesjonalnie wyszkolona kadre z przygotowaniem praktycznym zdobytym w krajach zachodnich . Zdecydowana większość naszej kadry posiada wykształcenie wyższe . Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu, którego byliśmy współtwórca, i cieszymy sie z jego obecnych działań na rzecz osób słabo słyszących, w kierunku podnoszenia jakości usług .

 

Nasza przynależność do Izby Gospodarczej Medycyna Polska wynika również z chęci profesjonalnego działania na rzecz osób niedosłyszących w Polsce.

 

Słyszenie jest jakością życia 

– a naszym celem –

umożliwienie pacjentom powrotu do świata dźwięków.